Načítám...
Expedice Ötzi, Osadníci Nového světa - etapové hry č.102,103

Etapové hry na archeologické a dobrodružné téma.EXPEDICE ÖTZI - Celotáborová hra je zpracována na základě dostupných inf

Cena s DPH:
79 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Výrobce:
Záruka:
2 roky
Informace o produktu

EXPEDICE ÖTZI je etapová celotáborová hra zpracována na základě dostupných informací o nálezu mumifikovaného těla v ledu Ötztálského ledovce na hranicích mezi Rakouskem a Itálií v roce 1991. Jak se pozdějším výzkumem prokázalo, jde o tělo muže z doby 3.500 let před naším letopočtem. Hra vychází zejména z knihy Konrada Spindlera Muž z ledovce, z knih o archeologii a také z novinových článků. Účastníci tábora se proměňují ve vědce, kteří se snaží experimentálně ověřit teoretické domněnky o životě pravěkých lidí. Věk hráčů je bez omezení (měli by umět číst a psát).

OSADNÍCI NOVÉHO SVĚTA je družinová celotáborová hra motivována osidlováním amerického „Divokého západu“. Skupina přistěhovalců z daleké Evropy po dlouhé a strastiplné cestě dorazila do země, kde se chtějí usadit. Náhoda je přivede do malé osady, hrdě nazvané Kvítek city (naše tábořiště se jmenuje Kvítek, odtud název). Starosta města (hlavní vedoucí) přistěhovalce přivítá a hned je seznamuje se svými podmínkami. Mohou zůstat, pokud ve zkušební lhůtě projeví svou pracovitost a poctivost. Než vyprší přijímací lhůta (doba trvání tábora), budou ubytováni na farmách starousedlíků (vedoucí oddílů). S těmi budou pracovat a poznávat zdejší kraj a jeho zákony. Starousedlíci také rozhodnou, zda se osvědčili. Stanou-li se řádnými občany, bude jim dovoleno získat půdu a dobytek nebo si zde založit řemeslnou živnost. Věk hráčů je bez omezení (měli by umět číst a psát).

Sešit formátu A5 - 60 stran.

Poptávka