Načítám...
Film „Bimba - příběh zapomenutého malíře“

DVD s Moulisovým filmem o B. Konečném

Cena s DPH:
129 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu

Film „Bimba - příběh zapomenutého malíře“ (režisér Ladislav Moulis)

Hodinový filmový dokument (58 minut)

Vznikal v letech 2006 - 2008 a je sestřihán z cca 30 hodin filmového materiálu, obsahuje řadu archivních záběrů a vzpomínek pamětníků. Na archivních filmových záběrech zde najdete Bohumila Konečného i jeho ženu, ale také Petra Sadeckého, či jeho přátele Gustava Kruma a Miroslava Horníčka nebo jeho velkého obdivovatele Káju Saudka.

Filmový dokument mapuje celý život tohoto fenomenálního malíře i vznik jeho velké výstavy. Dějem provází jeho manželka Eva Konečná, sběratelé a kurátoři výstavy František Ulč a Jan Hosnedl, historik Jaroslav Čvančara, historik umění Tomáš Pospiszyl. Najdete zde zcela unikátní záběry z návštěvy v nakladatelství Karla Maye v Bamberku a rozhovor s jeho majitelem Lotharem Schmidtem. 

Námět: Jan Hosnedl a František Ulč

Scénář: Ladislav Moulis - Hartola film

Zvuk a mix zvuku: Ladislav Moulis ml. a Petr Kabrhel

Hudební režie: Josef Spal

Střih: HMC

Kamera a režie: Ladislav Moulis - Hartola film

© Hartola film a Středoškolský klub ASK ČR při Gymnáziu v Plzni, 2008 

 

Film vzniknul v rámci projektu Bimba - zapomenutý malíř Bohumil Konečný. Na realizaci projektu přispěla celá řada subjektů: Plzeňský kraj, město Plzeň, Plzeňská teplárenská a.s., Západočeská energetika a.s. a ABK stavby s.r.o. a řada dalších.

Premiéra filmu Premiéra filmu proběhla 21. května 2008 na Gymnáziu v Plzni na Mikulášském náměstí za přítomnosti manželky Bohumila Konečného Evy Konečné. První projekce pro veřejnost pak 4. června 2008 tamtéž.

Poznámka Autorem filmu je režisér a kameraman Ladislav Moulis, tvůrce řady dokumentů pro Českou televizi (např. dokumenty o přírodě, filmová tetralogie S bráchou na Aljašce, dokumenty o umělcích ...). S natáčením se začalo už na jaře roku 2006. V té době nebyly žádné finanční prostředky na realizaci filmu. S natáčením se začalo pouze díky nadšení pro věc a ochotě Ladislava Moulise.

Další informace: http://bimba.cz/film-bimba-pribeh-zapomenuteho-malire/

 

 

Poptávka

Doporučené produkty

Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného – 2. vydání

Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného – 2. vydání

Rozšířený životopisný obrazový průvodce dílem ilustrátora nejen foglarovek

momentálně nedostupné

349 Kč
s DPH

DetailKoupit